beskid zywiecki osrodki wypoczynkowe

beskid zywiecki osrodki wypoczynkowe

Jak utrzymać staw Wyczyść

Prowadzenie staw czysty, czy jest to staw ogrodowy lub staw rybny, jest problem, że prawie każdy właściciel stawu rozważy, aby staw atrakcyjną częścią krajobrazu. Istnieje wiele powodów, dla których warto staw czysty.

Ryby potrzebują czyste miejsce do życia i woda powinny być jasne, łatwiej zobaczyć ryby. Im więcej ryb mamy, tym większa potrzeba, aby utrzymać wodę w czystości. W przeciwnym razie, jest to tylko kolejny mały zbiornik wodny z rzeczy w nim, że nie umniejsza wartości nieruchomości. Dlatego ważne jest, aby zastanowić się, jak utrzymać staw czysty i ustalić najlepszy i najbardziej opłacalny sposób, aby utrzymać go w czystości.

Istnieje kilka opcji:

1. Zostaw ją w spokoju i niech Matka Natura ma swój bieg. To jest to, co większość z nas właściciele staw zrobić. Jest to najprostszy, mogą być skuteczne, a woda jest zwykle utrzymywana wystarczająco czysty dla ryb do życia i czasami może to być wykorzystywane do celów rekreacyjnych. Nie jest to zły wybór, jeśli staw jest wystarczająco duży i nie ma zbyt wiele ryb w nim.

2. Jeśli rozważasz budowę stawu lub mają niewielki staw, najprostszym sposobem, aby utrzymać go w czystości jest, aby staw jak najbardziej naturalnie. Oznacza to, że mając mały przepływ wody tak, że odpady mogą oczywiście być odfiltrowane i gruzu nie gromadzą się na powierzchni.

Większość z nas ma nieduże stawy nie na tyle duże, aby być „naturalny”, a nikt z nas nie zamierza pogłębiać staw, więc musimy w jakiś inny sposób, aby oczyścić staw lub modyfikować, aby dbać o siebie. Teraz to, co mówię.

3. Dodaj kilka systemów filtracyjnych. Istnieje wiele systemów na rynku, które odbędzie odpady z wody, zabija glony i dodać tlenu, który jest korzystny dla ryb. Używam filtr piaskowy i mieli żadnych problemów z nim i używać funkcji płukania kontrolować poziom wody.

Artykuł dzięki: